Skočiť na hlavný obsah

S nami ste vždy o krok vpred

peter_veliky
peter_veliky

Mgr. Peter Veliký

Advokátsky koncipient
+421 911 848 477 | veliky@usgb.sk

S advokátskou kanceláriou USGB som sa rozhodol spolupracovať kvôli kolektívu mladých, šikovných a inšpiratívnych ľudí s vycibreným zmyslom pre detail, ktorí mi umožňujú získavať cenné skúsenosti v najrôznejších právnych oblastiach a pracovať na zaujímavých kauzách. Náročné projekty a prípady, ktoré s kolegami riešime, sú dôkazom, že klienti plne dôverujú schopnostiam právnikov pôsobiacich v našej kancelárii.

Špecializujem sa najmä na oblasti obchodného práva, pracovného práva, rodinného práva, farmaceutického práva, korporátneho práva a trestného práva. Zároveň poskytujem právne poradenstvo vo veciach ochrany osobných údajov (GDPR) a migračného práva. Od roku 2019 som členom AIJA (Medzinárodnej asociácie mladých právnikov).

Pred nástupom do advokátskej kancelárie USGB som pôsobil ako advokátsky koncipient pre významnú slovenskú advokátsku kanceláriu, poskytujúcu právne poradenstvo slovenskej i zahraničnej klientele. Mám skúsenosti aj z viacerých medzinárodných advokátskych kancelárií, kde som pôsobil na pozícii právny asistent.

Hovorím plynule nemecky a anglicky a pasívne poľsky. Vo voľnom čase sa venujem vlastným literárnym pokusom, cestovaniu, vareniu a rodine.

Dosiahnuté vzdelanie a získaná kvalifikácia:

  • Právnická fakulta Univerzity Komenského v Bratislave, Mgr. (právo)